Звернення

  • 04.
  • 03.
  • 2022

Ми, члени Литовського товариства криміналістів, Польського товариства криміналістів та Міжнародного конгресу криміналістів (Україна), як підписанти Паланського меморандуму, основною метою якого було об’єднання зусиль європейських вчених і практиків для забезпечення безпеки та миру Європейського континенту, були шоковані неспровокованою та необмеженою агресією Російської Федерації та Білорусі, які розпочали справжню війну без її оголошення проти незалежної держави – України. В Україні атакують і бомбардують не лише військові частини, але й варварськи руйнують критичну інфраструктуру, зокрема житлові квартали, гинуть мирні жителі та навіть діти. Таким чином, Російська Федерація та Республіка Білорусь не тільки порушує основні принципи міжнародного співробітництва та норми міжнародного права, але й лідери Російської Федерації та Республіки Білорусь становлять загрозу всьому світу, водночас витісняючи свої країни на периферію історії.

Український народ захищає не лише свою країну, націю, а й незалежність інших європейських держав, а також фундаментальні принципи міжнародного права: демократію, права і свободи людини, верховенство права та нашу спільну безпеку на даний момент і назавжди, майбутнє всього людства.

Закликаємо наших колег докласти всіх зусиль, щоб зупинити російську та білоруську агресію проти найближчої сусідньої держави, допомогти нашим братам і сестрам в Україні подолати труднощі війни, показати, як важливо бути справжніми друзями, бути зараз разом. За нашу і вашу свободу, за наше спільне майбутнє в ЄС, за наші спільні плани та прагнення.