10 ЧЕРВНЯ 2022 Р. МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ГЕНОЦИД УКРАЇНЦІВ: ВІД МИНУЛОГО ДО СЬОГОДЕННЯ»

  • 10.
  • 06.
  • 2022

10 червня 2022 року у Ессені (Німеччина) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Геноцид українців: від минулого до сьогодення». На конференції виступили: проф. Василь Марочко, проф. Валерій Шепітько (президент Міжнародного конгресу криміналістів), проф. Володимир Сергійчук, проф. Дмитро Злепко, проф. Петро Чернега, Семен Глузман (голова Асоціації психіатрів України, дисидент), проф. Володимир Василенко, проф. Герхард Зімон, Богдан Футей (Федеральний суддя, США), кандидат історичних наук, Олеся Стасюк, Аскольд Лозинський, Dr. Вікторія Малько, проф. Роман Сербин, проф. Ганна Капустян, доктор історичних наук, доцент Світлана Маркова, Віктор Рудь.

В результаті виступів та дискусій було засуджуємо воєнні злочини та злочин геноциду які сьогодні вчиняють в Україні окупаційні війська Російської Федерації та було звернено до парламентарів та Уряду ФРН з такими проханнями:

1) Визнати вчинений комуністичним тоталітарним режимом СРСР Голодомор 1932–1933 рр. – геноцидом Української нації.

2) Сприяти спільним українсько-німецьким науковим та культурно-мистецьким проєктам, які представлятимуть міжнародній спільноті достовірну інформацію та культурологічне осмислення геноцидних і тоталітарних практик комуністичного режиму та його спадкоємця – сучасної Росії.

3) Сприяти поширенню відомостей про Голодомор-геноцид 1932–1933 рр. шляхом публікацій наукових робіт на цю тему німецькою мовою.

4) Рекомендувати освітнім установам ФРН включити до навчальних програм інформацію про злочин Голодомору 1932–1933 рр.

5) Активізувати залученість дипломатичного представництва ФРН в Україні до вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр., яке щороку відбувається в четверту суботу листопада та забезпечити доступ українським історикам до роботи в німецьких архівах.

Було закликано парламентарів та очільників виконавчої влади Федеративної Республіки Німеччина:

1) терміново запровадити ембарго на купівлю російських енергоресурсів, оскільки кошти, виручені від торгівлі із країнами Західної Європи, надають змогу владі Росії продовжувати війну проти України;

2) послідовно посилювати санкційний режим проти держави-агресора для унеможливлення її подальших агресивних дій;

3) максимально прискорити поставки необхідного озброєння Україні, що надасть змогу українським військам відновити територіальну цілісність Української держави;

4) підтримати міжнародні зусилля, скеровані на притягнення до відповідальності державних чиновників та військовослужбовців Російської Федерації, винних у вчиненні воєнних злочинів і злочинів проти людства, які становить геноцид на території України та сприяти поширенню інформації про злочини путінського режиму.