8-10 ВЕРЕСНЯ 2022 Р., XVIII МІЖНАРОДНИЙ КОНГРЕС «КРИМІНАЛІСТИКА ТА СУДОВА ЕКСПЕРТОЛОГІЯ: НАУКА, НАВЧАННЯ, ПРАКТИКА»

  • 23.
  • 09.
  • 2022

8-10 вересня 2022 року у Вільнюсі в Університеті Миколаса Ромеріса (Литва) відбувся XVIII Міжнародний конгрес «Криміналістика та судова експертологія: наука, навчання, практика». Для участі в Конгресі зареєструвалися більше 80 учасників з десяти країн. В програму Конгресу було включено 30 доповідей. Мовами конгресу були визначені литовська та англійська.

Конгрес було присвячено розгляду питань сучасних досягнень та тенденцій розвитку криміналістики. Було проведено чотири пленарних засідання.

Учасниками конгресу були: Валерій Шепітько (доктор юридичних наук, президент Міжнародного конгресу криміналістів, Україна), Егідс Курапка (доктор права, Литва), Гендрик Малевські (доктор права, Литва), Снегуоле Матулене (доктор права, президент Литовського товариства криміналістів), Мєчіслав Гоц (доктор права габіл., президент Польського товариства Криміналістів), Тадеуш Томашевські (доктор права габіл., Польща), Марек Фриштак (доктор права, Чехія), Юзеф Метенко (доктор права, Словаччина), Михайло Шепітько (доктор юридичних наук, Україна), Габріелє Юодкайте-Гранскієне (доктор права, Литва), Райво Епік (доктор права, Естонія), Сілке Бродбек (доктор медицини, Німеччина), Гія Деканозішвілі (доктор права, Грузія)  та інші.

Вступна частина Конгресу була присвячена вітанню з 70-річним ювілеєм відомого криміналіста, одного з організаторів Литлвського товариства криміналістів, члена Міжнародного конгресу криміналістів, професора Університету Миколаса Ромеріса Егідіюса Курапки. На його честь було опубліковано спеціальне видання “Liberis Amicorum”, а також нагороджено медаллю Маннса за видатні заслуги в розвитку та популяризації криміналістики.

Важливим етапом Конгресу стало відзначення 20-річчя Литовського товариства криміналістів, на чому робився акцент президента Литовського товариства криміналістів Снєгуолє Матулєне, яка повідомила про істотні здобуткикриміналістів Литви та відзначила необхідність продовження формування єдиного європейського криміналістичного простору у вигляді об‘єднання європейських асоціацій криміналістів.

Під час Конгресу відбулися доповіді та дискусії щодо нових напрямків розвитку криміналістики та судових наук: ядерної криміналістики, криміналістичної політики та криміналістичної стратегії, використання поліграфа під час розслідування та викриття неправди в показаннях, розслідування воєнних злочинів, цифрових слідів, тощо. Наприкінці наукового заходу організаторами було повідомленню про те, що наступний Конгрес буде проведено в 2023 р. в Брно (Чехія).

Додаткову інформацію можна знайти за посиланням: https://www.mruni.eu/news/mru-ivyks-xviii-asis-tarptautinis-kongresas-kriminalistika-ir-teismo-ekspertologija-mokslas-studijos-praktika/.